Moving time  4 klukkustundir 58 mínútur

Tími  6 klukkustundir 22 mínútur

Hnit 3382

Uploaded 11. janúar 2020

Recorded janúar 2020

-
-
992 m
696 m
0
3,4
6,9
13,79 km

Skoðað 106sinnum, niðurhalað 7 sinni

nálægt Ayvazpınarı, Kocaeli (Türkiye)

ERİKLİTEPE TABİAT PARKI
63 hektarlık alana sahip olan Eriklitepe Mesire Yeri gelecek nesillere milli miras bırakılması amacı ile 11/07/2011 tarih ve 903 sayılı Bakanlar Kurulu Oluru ile tabiat parkı olarak ilan edilmiştir.

Eriklitepe Tabiat Parkı’nın tamamı devlet ormanıdır. Yerleşim bölgelerine uzak ve ulaşım ana yol güzergâhı yakınında bulunmamaktadır. Piknik amaçlı kullanılan sahanın dışındaki alanlar tamamen sık bakir koruluğu niteliğinde ve korunması gereken özelliğe sahiptir. 2013 yılında alan 60 tonluk su deposu ve su isale hattı yapılmıştır. 2015 yılında alana bilgilendirme, yönlendirme tabelaları ve piknik masaları yerleştirilmiştir.

Eriklitepe Tabiat Parkı işletmeciliği 11.09.2008 tarihinde 5+2 yıllığına Gölcük Belediye Başkanlığı’na verilmiştir. 11.08.2016 tarihinde işletmecilik sözleşmesi bittiğinden saha idaremizce teslim alınmıştır. İşletmecilik ihalesinin yapılabilmesi için gerekli olan Başbakanlık izni için muhammen bedel tespiti yapılarak Bölge Müdürlüğümüze yazı yazılmıştır. Başbakanlık izni geldiğinde alan pazarlık usulü (51/g) Gölcük Belediye Başkanlığı’na ihale edilecektir.

Tabiat parkı işletmecisi Gölcük Belediye Başkanlığı tarafından kır evi, bungalov, kuş gözlem kulesi, kır lokantası gibi tesislerin yapımı planlanmaktadır. Projeler onay aşamasındadır.
tjaldsvæði

Ayvaz Kamp Alanı

AçıklamaAyvaz Camping, Kocaeli ilçesinin en güzel ve en doğal bölgesi olan Gölcük bölgesinin Ayvazpınarı mahallesinde yerleşiyor Yeşilin ve mavinin her tonunu görebileceğiniz, renklerin kavuştuğu küçük Cennet olarak da bilinen Gölcük kentinde güvenli şekilde kamp yapabilirsiniz. Doğa ile iç-içe yaşayarak sabah kuşların cıvıltısıyla uyanıp, gece gökyüzünde parlayan yıldızları sayarak uyuyabileceğiniz bir yer Ayvaz Camping. Ayvaz Camping kamp alanı bulunmamaktadır. Arazide boş olan yere direkt olarak kamp yapmak isterseniz sizde hiçbir ağacın kesilmediğini görebilirsiniz. Ayvaz Camping kampında çok fazla teknolojik şey bulunmasa da, huzurlu ve en sakin olan bölgede yer alıyor. Tertemiz havaya sahip olan Muğla ilçesinde kamp yapmak isterseniz huzurlu yer olan Ayvaz Camping sizi çağırıyor. En önemli kriter ise temizliğidir. Tertemiz ve sessiz bir yer Ayvaz Camping.
mynd

Photo

mynd

Photo

mynd

Photo

mynd

Dere

mynd

Photo

mynd

Photo

Upplýsingar

ERİKLİ TEPE Tabiat Parkı

63 hektarlık alana sahip olan Eriklitepe Mesire Yeri gelecek nesillere milli miras bırakılması amacı ile 11/07/2011 tarih ve 903 sayılı Bakanlar Kurulu Oluru ile tabiat parkı olarak ilan edilmiştir. Eriklitepe Tabiat Parkı’nın tamamı devlet ormanıdır. Yerleşim bölgelerine uzak ve ulaşım ana yol güzergâhı yakınında bulunmamaktadır. Piknik amaçlı kullanılan sahanın dışındaki alanlar tamamen sık bakir koruluğu niteliğinde ve korunması gereken özelliğe sahiptir. 2013 yılında alan 60 tonluk su deposu ve su isale hattı yapılmıştır. 2015 yılında alana bilgilendirme, yönlendirme tabelaları ve piknik masaları yerleştirilmiştir. Eriklitepe Tabiat Parkı işletmeciliği 11.09.2008 tarihinde 5+2 yıllığına Gölcük Belediye Başkanlığı’na verilmiştir. 11.08.2016 tarihinde işletmecilik sözleşmesi bittiğinden saha idaremizce teslim alınmıştır. İşletmecilik ihalesinin yapılabilmesi için gerekli olan Başbakanlık izni için muhammen bedel tespiti yapılarak Bölge Müdürlüğümüze yazı yazılmıştır. Başbakanlık izni geldiğinde alan pazarlık usulü (51/g) Gölcük Belediye Başkanlığı’na ihale edilecektir. Tabiat parkı işletmecisi Gölcük Belediye Başkanlığı tarafından kır evi, bungalov, kuş gözlem kulesi, kır lokantası gibi tesislerin yapımı planlanmaktadır. Projeler onay aşamasındadır.
mynd

Photo

mynd

Photo

mynd

Su

mynd

ERİKLİ TEPE 970 m

mynd

Kestirme

mynd

Donmuş göl

mynd

Kartepe

mynd

Ayvazpinar Köyü

Athugasemdir

    You can or this trail