Tími  7 klukkustundir 19 mínútur

Hnit 1842

Uploaded 20. desember 2015

Recorded desember 2015

-
-
858 m
-418 m
0
5,2
10
20,75 km

Skoðað 2506sinnum, niðurhalað 59 sinni

nálægt Kemalpaşa, İzmir (Türkiye)

Bu parkurun, Pınarbaşı merkez kahvelerden Rasathaneye kadar olan bölümü, sürekli yokuş halindeki bir patikadan yürünerek çıkılıyor. Rasathaneden sonra Gökdere Kanyonundaki Göçmen İlyas Amca çeşmesine kadar ineiş halindeki bir patikadan yürünüyor.
Genellikle burada yemek molası yaparız. Buradan sonra dere kenarındaki patika ve orman yollarını kullanarak Kaynaklar-Nif Zirve yolundaki Tekçam'a çıkılır. Tekçam biz doğa yürüyüşçülerinin kavşak noktası olan sembol bir çam ağacıdır. Buradan Kaynaklar'a kadar zaman zaman orman yollarını, zaman zaman da (Gürlek'ten sonra) patikaları kullanarak parkuru tamamlarız.
Bu parkur, çok güzel manzaralı, bol ormanlı ve yılın her mevsimi dağ yürüyüşü için uygundur. Parkur boyunca 4-5 yerde içilebilir dağ çeşmesi bulunuyor.
Krossgötum

Pınarbaşı

Pınarbaşı
Krossgötum

Rasathane

Ege Üniversitesi Rasathanesi
tré

Gökdere Kanyonu

lind

Gökdere çeşmesi

Krossgötum

Tekçam

Krossgötum

Havuz

tré

Gürlek

mynd

KAYNAKLAR

3 comments

 • mynd af Işık Kavalcı

  Işık Kavalcı 20.12.2015

  TEK ÇAM:
  Bu çam ağacı da bu bölgede bulunan, yanındaki genç çamlara göre daha yaşlı olan fıstık çamıdır. Bu ağaç, dağcılar ve yürüyüşçüler için sembol niteliğindedir. Diğer ağaçlara göre daha uzun olması ve bulunduğu konumun yüksek olması nedeniyle her yönden, çok uzaklardan, hatta sisli havalarda bile seçilebilmektedir.
  Çam ağacı, dağ yollarının ve patikaların kavşağında olması nedeniyle yürüyüşçüler ve dağcılar için bir çeşit işaret aracıdır. Yangın havuzu, Gökdere Kanyonu orman yolu ve patikası, Nif zirve kule yolu, Nif Dağı batı sırtına çıkan patika, Nif Dağı doğalgaz boru hattı yolu hep bu çam ağacından ayrılmaktadır. https://tr.wikiloc.com/outdoor-rotalari/pinarbasi-gokdere-kanyonu-kaynaklar-11725761#wp-11725767/photo-7161513

 • ozcancamyar 11.5.2016

  merhaba ; acaba bu rotada koşu olabilir mi

 • mynd af Işık Kavalcı

  Işık Kavalcı 11.5.2016

  Pınarbaşı'ndan başlayınca ilk 5,5 km sürekli yokuş bir patikadan gidiliyor. 11. km ile 14. km arası yokuş. (orman yolu) 14. km'den Kaynaklar köyüne kadar, iniş halindeki orman yolunu kullanarak koşu yapılabilir. 17. km'den sonra (Gürlek) dere içindeki patikaya girmeden, Kaynaklar köyüne inen orman yolunu kullanabilirsiniz.

You can or this trail