Tími  7 klukkustundir 38 mínútur

Hnit 1237

Uploaded 10. apríl 2016

Recorded apríl 2016

-
-
791 m
69 m
0
5,0
10
20,2 km

Skoðað 3299sinnum, niðurhalað 78 sinni

nálægt Tırazlı, İzmir (Türkiye)

Bu parkuru yürümeyeTırazlı köyünden başladık.
Köyü, Kavacık yönüne doğru az geçince, asfalt yolun kuzeyinden patikalara girerek Domuz Çiftliği mevkiine doğru yürüdük. Buradan batıya doğru yönelerek Halkapınar Çeşmesi'ne doğru yine patikalara girdik. Parkurun bu bölümünde, daha önce hiç yürümediğimiz, yaşlı çam ağaçları arasındaki patikalardan devam ettik. Bir süre sonra, yerini bilmediğimiz ve adını sonradan öğrendiğimiz Cevizli Vadi çeşmesine tesadüfen ulaştık.
Çeşme, vadinin başlangıcında, ulu çınarların altında, suyunu hemen yanındaki büyük bir kayanın dibinden alan basit bir çoban çeşmesi. Yapanların ellerine sağlık.
Çeşmeden ayrılınca kuzeydeki orman yolunu kullanarak, yer yer bahçeler arasından Halkapınar Çeşmesi'ne yöneldik. Bu mevsimde bol denebilecek bir suyu olan Yarıklıpınar Deresi'ni geçerek Halkapınar Çeşmesi mevkiine vardık. Burada yaptığımız moladan sonra yine patikaları kullanarak önce, çok güzel İzmir ve Körfez manzaraları izlenebilen Behzattepe'ye, sonra da İkinci Manastır ve Birinci Manastır düzlüklerine uğradık. Daha sonra da, Balçova Barajı deresine kadar çok güzel bir patikada, buradan sonra bahçe arası yollarında yürüyüp Balçova Termal otelde parkurumuzu bitirdik.
Bu parkur, çok güzel orman ve körfez manzaraları izlenebilen, güzel fotoğraflar çekebilme olanağı olan, biraz fazlaca inişli ve çıkışlı, güzel bir yürüyüş parkuru.
(Parkurun, Cevizli Vadi çeşmesi ile, Yarıklıpınar Deresi arasında kalan bölümünde cihazın gücü azaldığından, bu bölümün kaydı kuş uçumu olarak alınmış. Bu nedenle, kayıt tahminen 2-3 km kadar kısa alınmış olabilir.)
Waypoint

Tırazlı

víðmynd

Tırazlı

víðmynd

Tırazlı

Krossgötum

DOMUZ ÇİFTLİĞİ PATİKASI GİRİŞİ

víðmynd

Domuz Çiftliği

lind

Su Kaynağı

Krossgötum

Sırt Orman yolu-Çesme Kavşağı

Sırt Orman yolu-Çesme Kavşağı
River

Yarıklıpınar Deresi

Picnic

Halkapınar Çeşmesi

Halkapınar Çeşmesi
Krossgötum

Behzatepe alt orman yolu

Behzatepe alt orman yolu
víðmynd

Behzat Yolu-Patika

Behzat Yolu-Patika
víðmynd

Behzat Yolu

Behzat Yolu
víðmynd

Behzattepe

Behzattepe
mynd

İKİNCİ MANASTIR

İKİNCİ MANASTIR
tré

Birinci Manastır

víðmynd

Balçova Termal

Balçova Termal
tré

Zeytinpark

Zeytinpark

Athugasemdir

    You can or this trail