maceraturlari

maceraturlari

İnstagram: @maceraturlari @yabanhikayesi

www.yabanhikayesi.com
www.bisikletrotalari.com
http://antalyabisikletrotalari.blogspot.com/LÜTFEN DİKKAT!!!

Bisiklet Rotaları olarak yaptığımız parkurları; Google Earth uygulaması aracılığıyla, blog yazıları, gezgin fotoğrafları ve gezi kitaplarından da yararlanarak, patika, orman yolları ve resmi karayolları üzerinde çizerek planlamaktayız. Hiçbir rotamız kesinlikle bir yerlerden edinilerek birebir yapılmamıştır. Tamamen keşfetme ruhumuzun verdiği cesaret ve heyecan ile tarafımızdan hazırlanarak keşif amaçlı yapılmıştır. Bazen bir fotoğrafın, bir şah sedirin, bir patikanın, bir kanyonun yada bir zirvenin peşinden gitmiş ve kendimize bir rota çizmişizdir. Pek çok rotamız da zaman zaman yollar bitmiş, zorlu geçişlere meyil vermiş, gözümüzün kesmediği ve belirsiz risklerin bulunduğu noktalarda geri dönüşlerimiz çok olmuştur. Dolayısıyla planladığımız her rotanın da yapılamadığı zamanlar olmuştur.

Rota yayınlarımız, kesinlikle birebir yapılabilir yada yapılsın maksadıyla yayınlanmamaktadır. Her kişi yada grup kendi performans, deneyim ve donanımına göre kendi rotasını planlamalıdır. Deneyimlerimiz yada paylaşımlarımız ancak rota planlamalarına ışık tutabilir. Rota izlerini incelerken metinleri okumayı, fotoğrafları incelemeyi ihmal etmeyin. İzler üzerinde belirtilmeyen kısımlar metinlerde açıklanmış olabilir yada bir fotoğraf onlarca sayfa açıklamayı içinde barındırabilir. Dolayısıyla paylaşımları bütün olarak incelemek daha faydalı olacaktır.

Doğa da olmanın doyumsuz keyifler yaşattığı kadar, ciddi riskler ve tehlikeleri de bünyesinde barındırdığı unutulmamalıdır...

Meðlimur síðan júlí 2012